Jingle Yapımı

PicsArt_05-22-04.11.26

Siz de firmanıza jingle yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ankara’da jingle ve reklam müziği yapımı konusunda uzmanlaşan firmamız, dinlediğiniz pek çok markanın jingle çalışmalarına imzasını atmıştır.

Jingle ya da Cingıl, arka planda çalan müzik eşliğinde ve akılda kalıcı reklam amaçlı bir slogandır. Radyo ve televizyon reklamlarında sıklıkla kullanılır. Yapılmış iyi bir jingle markanızın akıllara kazınmasını, dillere pelesenk olmasını sağlayabilir. Bu yönüyle jingle markanızın işitsel imzası ve kurumsal kimliğinin önemli bir parçasıdır.
İyi bir jingle sadece güzel bir melodi ve ona uygun yazılmış sözlerle elde edilmez. Öncelikle işin mantıksal ve taktiksel yönü sağlam temellere atılarak kurgulanmalıdır. Çalışma markanın kurumsal kimliğine, pazarlama hedeflerine, müşteri hedef kitlesinin özelliklerine göre şekillendirilmelidir. Jingle’nın olmazsa olması akılda kalıcı, kısa, kolay anlaşılır ve hatırlanabilir özellikte olmasıdır.  Reklam müziği yapımı, Cıngıl. Televizyon ve radyo reklam müzikleri oluşturulurken, marka, hedef kitle ve ulaşım mecraları dikkate alınarak, reklam filmi veya radyo spotuna uyumlu olacak şekilde bestelenir. İyi bir reklam filmi müziği (cıngıl), ön plana çıkarılmak istenilen şeye hizmet etmeli, basit akılda kalıcı olmalıdır. Markalaşmak isteyen tüm firmaların, akılda kolayca tutulabilen, basit ve dikkat çekici bir reklam müziğine ihtiyacı vardır.
Jingle markanızı uzun süre temsil edeceği için son derece titizlikle hazırlanmalı, jingle üretimine dair tüm süreçler profesyonelce yürütülmelidir.
Jingle yeni bestelenmiş, özgün bir reklam müziği olabileceği gibi, yeniden düzenlemiş eski bir reklam müziği de olabilir. Bu halk tarafından tanınmış bir müzik de olabilir. Stok müzikler kullanarak da jingle hazırlanabilir. Bunlar arasında seçim yaparken müşterimizin bütçesi, jingle çalışmasını kullanım amacı gibi detayları değerlendirerek karar verip, müşterimize en uygun olan yöntem üzerinden ilerlemekteyiz.
Düşler Atölyesi Medya olarak süre ve mecra sınırı içermeyen kullanım muvafakatnamesi ile hizmet vermekteyiz.
jingle ve voice over yapımlarında müşterisi marka ve ajansa takip eden kullanım dönemleri, takvim yılı/yılları ile ilgili ek kaşe şartı istemeyen bir firma olarak müşterimize önemli avantajlar da sunmaktayız.
Bugüne kadar pek çok marka için akıllara kazınmış jingle çalışmalarına imza atan deneyimli ekibimiz ve donanımlı stüdyolarımızla, sizin markanız için de en uygun jingle çalışmalarını hazırlamak için hazırız. Bütün jingle projeleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Jingle yaptırmak icin Ankara’da bir firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Jingle Ankara için bize ulaşın..

 

Bize ulaşmak için tıklayınız.

ANA SAYFA