Radyo Planlama

radyo_planlama

Firmanızın reklamını radyolarda duymak istiyorsunuz? Peki hangi radyoya reklam vermelisiniz? Hedef kitlenize en uygun dinleyici kitlesine sahip radyo hangileri? Bu radyolarda günün hangi saati reklam çıkmak sizin için en uygunu? Doyuma ulaşmak için reklamı ne kadar süre devam ettirmek gerekir? Bu ve benzeri pek çok sorunun cevabını doğru olarak bulmak, radyo reklamlarından verim almanın altın anahtarıdır. Bu nedenle radyo reklamı konusunda uzmanlaşmış bir ajansla çalışmanız size önemli faydalar sağlayacak, reklam verimliliğinizi arttıracaktır.

Unutmayınız ki radyo reklamcılığı uzmanlık isteyen bir iştir. Sektöre 15 yılını vermiş Düşler Atölyesi Medya olarak bizler bu konudaki uzmanlığımızı, firmalara sunduğumuz profesyonel hizmetlerle her geçen gün bir kez daha kanıtlamaktayız.

Radyo planlama müşterilerimize sunduğumuz hizmetler:

RADYO SEÇİMİ: Hedef kitlenize en uygun, mesajını dinleyicilerle buluşturmanız için size en cazip dinleyici kitlesini sunan radyoları analiz ediyoruz. Burada ölçümlemeler gibi analizlerden faydalanıyor ve sizin için en uygun radyolarda yer almanızı sağlayacak bir yol haritası hazırlıyoruz.

PROJE GELİŞTİRME: Seçtiğimiz radyoları en efektif şekilde kullanmak için doğru projede yer almanızı sağlıyoruz.

Radyo Spot Reklam Kullanımı: Spot reklam, belirlenen içeriğin bir seslendirmen tarafından seslendirip, müzik eklenerek oluşturulan reklam çalışmasının, radyoların reklam kuşaklarından yayınlanmasıdır. Bu çalışmalar gelende 15-20 saniyelik reklamlardan oluşmaktadır. Reklamlarımızı günün tercih ettiğimiz saatlerinde yayınlamasını sağlayacak bir planlama oluşturabiliriz. Radyoda yayın saatlerine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

  • Drive Time: Sürüş saatlerinin kısaltmasıdır. Özellikle araçlarında radyo dinleyen bireylere ulaşmayı hedefleyen firmaların tercih etmesi gereken saatlerdir. Saat 07:30-09:00 drive time olarak adlandırılmaktadır.
  • ODT: Off Drive Time yani sürüş saatleri dışındaki, saatleri anlatmaktadır.
  • LDT: Late Drive Time ise geç sürüş saatlerini anlatmak için kullanılan bir terimdir.

Radyo Sponsorluk Çalışması:  Radyolarda geri dönüşü fazla olan bir diğer çalışma türü ise sponsorluk çalışmasıdır. Dinleyici kitlesi firmanızın hedef kitlesine uygun bir dj seçerek, onun yayın saatinde sponsorluk yapabiliriz. Bu sponsorlukta 5’er saniye markanızın adı ve sunar-sundu, devam ediyor-edecek jenerikleri yayınlanabileceği gibi, program içlerinde sunucunun marka ve ürününüz hakkında bilgi vermesi, yarışma yaparak dinleyicileri de içeriğe dahil etmesi mümkün olabilmektedir.

Radyo İlk Reklam Kuşağında Yer Alma: Reklam kuşakları arasında yer alış sıralamamız, reklam verimliğimizi etkileyen faktörlerden birisi olabilir. Bu nedenle belli bir fiyat farkıyla birlikte reklam spotumuzun reklam kuşakları arasında ilk reklam olarak çıkmasını sağlayabiliriz.

Radyo Tek Reklam Kuşağında Yer Alma: Radyolarda reklamınızın standart reklam kuşakları dışında, size özel açtırabileceğimiz reklam kuşaklarda yer almasını sağlayarak, markanızın fark edilirliğini arttırabiliriz.

Radyo Mağazadan Canlı Yayın: Radyoların canlı yayın aracının, firmanıza getirerek, sponsor olduğumuz programın sizin firmanızın canlı olarak yayınlamasını da sağlayabiliriz.

Radyo Özel Projelerinde Bulunma: Hava durumu sponsorluğu, yol durumu sponsorluğu gibi size özel geliştirebileceğimiz projelerle markanızın radyolarda daha etkili bir şekilde yer almasını sağlamak bizim işimiz.

YAYIN SAATI SEÇİMİ: Hedef kitlenizin en çok hangi saatlerde radyo dinlemekte olduğunu analiz ederek, mesajımızı en aktif şekilde dinleyiciye ulaştıracağımız saatleri seçmek ve planlamak bizim uzmanlık alanımızdır.

İNDİRİMLİ BÜTÇE AVANTAJI SUNMA: Firmanızın en doğru zamanda, en doğru radyolarda, en doğru içerikle yayın yapması kadar, en uygun fiyatlarla bu yayını yapılmasını sağlamak konusunda da oldukça iddialıyız. Firmanıza sunacağımız fiyat avantajı ile radyolara reklam vermek sizin için çok daha ekonomik bir hale gelecektir.

TAKİP VE RAPORLAMA: Biliyoruz ki, takibi yapılmayan işlerden sonuç almak mümkün değildir. İyi ajans, reklamları yayınlamak kadar, yayınların takibi ve raporlanması konusunda da aktif görev almalı, müşterisinin haklarını sonuna kadar korumalıdır.  Düşler Atölyesi olarak bizler sürdürdüğümüz tüm yayınların takibini titizlikle yapmakta ve müşterimize raporlar sunarak bilgilendirmekteyiz.

Radyo reklamları hakkında profesyonel hizmet almak için siz de bize ulaşın. Müşteri temsilcilerimiz merak ettiğiniz her konuda sizlere yardımcı olacaktır.